Чергові удосконалення в адмініструванні ПДВ

29 липня 2015 8
Набрали чинності зміни до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування ПДВ

Набрали чинності зміни до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування ПДВ.

Відтепер платники ПДВ в разі здійснення безперервного або ритмічного характеру постачання товарів/послуг зможуть складати зведені податкові накладні покупцям. Ритмічним характером постачання вважається постачання товарів/послуг одному покупцю два та більше разів на місяць.

У деяких випадках податкова накладна також може бути складена за щоденними підсумками операцій, якщо вона не була складена на ці операції.

Дозволено надавати покупцю товарів/послуг податкову накладну/розрахунок коригування в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.

У разі порушення продавцем/покупцем товарів/послуг порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого продавця/покупця.

Зверніть увагу! Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, у якому зареєстровано податкову накладну, але не пізніше ніж 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Позитивним моментом також є відстрочення щодо застосування штрафних санкцій при порушенні термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН. Штрафні санкції не застосовуються на податкові накладні та розрахунки коригування, складені до 1 жовтня 2015 року.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль