Робоча ситуація дня: Податкова накладна на компенсацію комунальних послуг

19 лютого 2016 64
Підприємство здає в оренду іншому підприємству приміщення. Згідно з договором орендар відшкодовує орендодавцю вартість комунальних послуг (зокрема, за спожиту електроенергію та водопостачання). Як правильно прописати це у податковій накладній?

СИТУАЦІЯ

Підприємство здає в оренду іншому підприємству приміщення. Згідно з договором орендар відшкодовує орендодавцю вартість комунальних послуг (зокрема, за спожиту електроенергію та водопостачання). Як правильно прописати це у податковій накладній?

РІШЕННЯ

База оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів та послуг визначається на основі їх договірної вартості. При цьому до складу договірної вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів та послуг. Як виняток, до бази оподаткування ПДВ не включаються суми відшкодування орендодавцю — бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії (п. 188.1 Податкового кодексу України).

Тож кошти, що надійшли від орендаря орендодавцю (який не є бюджетною установою) у вигляді компенсації комунальних послуг, які є складовою витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою 20%.

Більше читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах