Робоча ситуація дня: Взаємозалік заборгованостей. Право та податкові наслідки

10 вересня 2015 26
Підприємство має заборгованість за договором позики перед нерезидентом (засновником) та за несплаченими відсотками. Нерезидент (засновник) має заборгованість по внесках у статутний капітал підприємства після прийняття рішення про збільшення статутного капіталу, основна сума якого була внесена в повному обсязі. Чи можна провести взаємозалік зустрічних вимог по таких заборгованостях? Які податкові наслідки цієї операції?

ПРОБЛЕМА

Підприємство має заборгованість за договором позики перед нерезидентом (засновником) та за несплаченими відсотками. Нерезидент (засновник) має заборгованість по внесках у статутний капітал підприємства після прийняття рішення про збільшення статутного капіталу, основна сума якого була внесена в повному обсязі. Чи можна провести взаємозалік зустрічних вимог по таких заборгованостях? Які податкові наслідки цієї операції?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 601 Цивільного кодексу України (ЦК) зобов’язання припиняється зарахуванням зустрічних однорідних вимог, строк виконання яких настав, а також вимог, строк виконання яких не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги. Стаття 602 ЦК встановлює перелік вимог, зарахування за якими не допускається. Цей перелік не є обмеженим, оскільки допускає існування інших випадків, встановлених договором або законом, у яких проведення зарахування заборонено.

Детально про взаємозалік заборгованостей читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль