Робоча ситуація дня: Лікарняні ФСС від НВВ. Розраховуємо та звітуємо

15 вересня 2015 6
На підприємствах іноді стаються нещасні випадки. Як документально оформити таку подію? Як за новими правилами нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності працівника, який постраждав від нещасного випадку? Як звітувати у разі нещасного випадку?

ПРОБЛЕМА

На підприємствах іноді стаються нещасні випадки. Як документально оформити таку подію? Як за новими правилами нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності працівника, який постраждав від нещасного випадку? Як звітувати у разі нещасного випадку?

РІШЕННЯ

Наразі розділ V Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) визначає особливості загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.

Порядок обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві визначають абзаци 3 та 4 пункту 3 статті 42 Закону № 1105. Допомогу виплачують у розмірі 100% середнього заробітку. До того ж перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачують за рахунок коштів підприємства, установи, організації.

Про складання Звіту про настання нещасного випадку та порядок нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль