Уряд скоротив перелік офшорів

23 вересня 2015 13
Новий перелік офшорів, порівняно з попереднім, збіднів на 10 позицій і налічує 65 держав (територій)

Уряд оновив перелік держав (територій), які відповідають критеріям, установленим підпунктом 39.2.1.2 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 Податкового кодексу України (ПК). Через що попередній однойменний перелік, затверджений розпорядженням КМУ від 14.05.2015 № 449, визнано таким, що втратив чинність.

Новий перелік офшорів, порівняно з попереднім, збіднів аж на 10 позицій і налічує 65 держав (територій). Статус безподаткових зон утратили Гваделупа, Грузія, Ліванська Республіка, Велике Герцогство Люксембург, Республіка Мальта, Королівство Марокко, Об’єднані Арабські Емірати, Республіка Сінгапур, Швейцарська Конфедерація, Ямайка.

Нагадаємо, що згідно з підпунктом 39.2.1.2 ПК до контрольованих операцій для цілей нарахування податку на прибуток підприємств відносять господарські операції, що впливають на об’єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), яку включено саме до зазначеного переліку держав (територій).

Причому під час визначення цього переліку уряд враховує такі критерії:

  • держави (території), у яких загальна ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижча, ніж в Україні;
  • держави, з якими Україною не укладені міжнародні договори з положеннями про обмін інформацією.


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах