Робоча ситуація дня: Як утримати право на бюджетне відшкодування ПДВ

29 вересня 2015 12
Постачальник не подав декларацію з ПДВ. Через що податківці відмовили покупцю в автоматичному бюджетному відшкодуванні і наполягають на вилученні з податкового кредиту сум ПДВ за податковими накладними від цього контрагента. Чи правомірні вимоги ДПІ і що робити з розбіжностями між ЄРПН та задекларованим податковим кредитом з ПДВ у разі подання уточнюючої декларації?

ПРОБЛЕМА

Постачальник не подав декларацію з ПДВ. Через що податківці відмовили покупцю в автоматичному бюджетному відшкодуванні і наполягають на вилученні з податкового кредиту сум ПДВ за податковими накладними від цього контрагента. Чи правомірні вимоги ДПІ і що робити з розбіжностями між ЄРПН та задекларованим податковим кредитом з ПДВ у разі подання уточнюючої декларації?

РІШЕННЯ

До претендентів на отримання бюджетного відшкодування ПДВ, а тим паче автоматичного, податкове законодавство прискіпливо висуває деякі вимоги.

Автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ гідні ті платники ПДВ, які мають право і на так зване звичайне бюджетне відшкодування, але подали до контролюючого органу відповідну заяву та, найголовніше, відповідають критеріям, перелік яких визначає пункт 200.19 Податкового кодексу України. Крім того, в автоматичному порядку бюджетне відшкодування ПДВ відбувається швидше, ніж у звичайному порядку.

З’ясуйте, чи правомірне вилучення платника ПДВ з автоматичного бюджетного відшкодування, в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах