Протиросійські санкції від НБУ

2 жовтня 2015 6
НБУ розробив порядок реалізації банками протиросійських санкцій та моніторингу їх виконання

На виконання рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 02.09.2015, введеного Указом Президента України від 16.09.2015 № 549/2015, НБУ розробив порядок реалізації банками протиросійських санкцій та моніторингу їх виконання, який діє з 02.10.2015.

Насамперед банки мають у триденний строк із 02.10.2015 надати відомості про наявність банківських рахунків та залишки коштів на них фізосіб і юросіб, зазначених у додатках до рішення РНБО, так званому санкційному списку. Крім цього, банки щомісяця інформуватимуть НБУ про залишки коштів на таких рахунках і спроби проведення фінансових операцій фізичними та юридичними особами, зазначеними в санкційному списку, до яких застосовані певні види санкцій та на користь таких осіб.

Серед санкційних дій, які зобов’язано вчиняти банкам стосовно осіб із відповідного санкційного списку або на користь таких осіб:

  • відмова від встановлення ділових контактів;
  • зупинення фінансових операцій;
  • вжиття заходів щодо запобігання виведенню за межі України капіталу;
  • зупинення виконання фінансових зобов’язань (заборона надавати кредити, позики, фінансову допомогу, гарантії; заборона здійснювати кредитування через купівлю цінних паперів; заборона придбання цінних паперів);
  • блокування активів.

Постанова діятиме протягом строку застосування санкцій.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах