Без узгодженого грошового зобов’язання не може бути й податкової вимоги

23 вересня 2016 162
Податкова вимога може мати місце лише у випадку існування податкового боргу, тобто узгодженого грошового зобов’язання.

На цьому наголосив апеляційний суд. Він зазначив, що факт оскарження платником податків податкового повідомлення-рішення в судовому порядку вказує на те, що грошове зобов’язання ще не узгоджено, і відповідно, не набуло статусу податкового боргу. А це, своєю чергою, унеможливлює існування податкової вимоги, що є вимогою оплатити податковий борг.

Тож з огляду на те що правових підстав для винесення податкової вимоги не було, суд задовільнив позов платника податків про її скасування.

При цьому він не взяв до уваги посилання контролюючого органу на той факт, що позивач пропустив строк, відведений на адміністративне оскарження податкового повідомлення-рішення. Пояснивши, що такий факт не вплинув на те, що відповідне податкове повідомлення-рішення в судовому порядку було оскаржено в межах встановлених законом строків.

 Ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 05.09.2016 №  876/4538/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах