Як розрахувати суму виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю

13 вересня 2016 351
Фахівці ФССзТВП пояснили, як розрахувати суму виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, якщо упродовж останніх 12 місяців перед настанням хвороби не було жодного дня страхового стажу (працівник перебував у відпустці по догляду за дитиною).

Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження — у порядку та на умовах, передбачених законодавством.

Тож для зарахування фізичній особі страхового стажу за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності необхідно:

1) працювати на умовах трудового договору (контракту);

2) щомісяця сплачувати ЄСВ.

Оскільки застрахована особа у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку перебувала у відпустці по догляду за дитиною, а за період відпустки роботодавцем не сплачувався ЄСВ, то такий період не зараховується до страхового стажу.

Прес-служба ФССзТВППідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах