Відображення в 1ДФ нарахованого (виплаченого) доходу з помилковою ознакою

9 вересня 2016 438
ВАСУ не погодився з висновками судів попередніх інстанцій, що відображення підприємством у розрахунках за формою № 1ДФ нарахованого (виплаченого) доходу з помилковою ознакою є порушенням пункту 176.2 Податкового кодексу України (ПК).

А отже, ВАСУ визнав незаконним нарахування підприємству штрафних санкцій, визначених в оспорюваному податковому повідомлені-рішенні.

Адже відповідно до зазначеної норми платник податку зобов’язаний, подавати у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Пункт 119.2 ПК, своєю чергою, передбачає накладення штрафів на платника податків за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку.

На думку ВАСУ, відображення позивачем у розрахунках за формою № 1ДФ нарахованого (виплаченого) доходу з помилковою ознакою не можна кваліфікувати як подання звітності з недостовірними відомостями. Адже підприємством у розрахунках відображалися правильні суми за правильні періоди, а помилка в ознаці не впливає на зміст розрахунку.

Постанова ВАСУ від 08.06.2016 К/9991/81772/12Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах