У розрахунковому періоді мобілізація, хвороба, прогул: як розрахувати лікарняні

7 вересня 2016 210
ФСС з ТВП роз’яснив, що період збереження за мобілізованим працівником середнього заробітку з 18.03.2014 до 31.12.2015, який компенсовано за рахунок коштів Державного бюджету України, потрібно виключати із періоду розрахунку середньоденного заробітку.

Адже на думку ФСС з ТВП період військової служби застрахованої мобілізованої особи можна відносити до поважних причин, визначених Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.

Також фахівці державного органу нагадали, що період відсутності працівника на роботі у зв’язку із його тимчасовою непрацездатністю, яка засвідчена листком непрацездатності, не враховують у розрахунковому періоді для обчислення середньої зарплати, яку використовують для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності. Водночас період відсутності працівника на роботі без поважної причини (прогул) не виключається із розрахункового періоду.

Лист ФСС з ТВП від 25.05.2016 № 5.2-32-812Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах