Коли прийняття податкового повідомлення-рішення є неправомірним

19 серпня 2016 716
На думку ВАСУ, прийняття податкового повідомлення-рішення без проведення перевірки є неправомірним.

Якщо платник податків порушує строки сплати грошових зобов’язань, контролюючий орган складає та направляє йому податкове повідомлення-рішення за формою «Ш», встановленою у додатку 4 до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платника податків, затвердженого наказом Мінфіну від 28.12.2015 № 1204.

За статтею 126 Податкового кодексу України (ПК) за несвоєчасну сплату узгодженої суми грошового зобов’язання протягом строків, зазначених у ПК, застосовується штраф у таких розмірах:

  • 10% погашеної суми податкового боргу — якщо затримка у сплаті становить не більше 30 календарних днів ( після закінчення строку, установленого для сплати грошового зобов’язання);
  • 20% погашеної суми  податкового боргу — при затримці більше 30 календарних днів.

При цьому в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 04.03.2015 № К/9991/82083/12 висловлено позицію, в якій визнано неправомірним прийняття податкового повідомлення-рішення за статтею 126 ПК без проведення перевірки.

Отже, якщо перевірка (камеральна)  не проводилася й акт перевірки не складався, це може слугувати підставою для скасування податкового повідомлення-рішення про застосування штрафу за статтею 126 ПК.

За інформацією ГУ ДФС у Волинській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах