ПДВ за операцією повернення об’єкта фінансового лізингу лізингодавцю

10 серпня 2016 113
ДФС нагадала про особливості оподаткування ПДВ операцій з повернення об’єкта фінансового лізингу лізингодавцю.

Повернення лізингоотримувачем обєкта фінансового лізингу лізингодавцю без придбання такого об’єкта у власність для цілей оподаткування ПДВ прирівнюють до зворотного продажу такого обєкта лізингодавцю.

У випадку повернення лізингоотримувачем платником ПДВ обєкта фінансового лізингу лізингодавцю платнику ПДВ лізингоотримувач зобовязаний нарахувати податкові зобовязання з ПДВ за ставкою 20% на вартість такого обєкта, скласти податкову накладну і зареєструвати її Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Лізингодавець при отриманні обєкта фінансового лізингу включає суми ПДВ, визначені за такою операцією, до складу податкового кредиту на підставі податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН.

Якщо повернення обєкта фінансового лізингу здійснює лізингоотримувач неплатник ПДВ, то при здійсненні такої операції податкові зобов’язання з ПДВ не виникають, а тому лізингодавець платник ПДВ податковий кредит за такою операцією не формує.

Лист ДФС від 18.07.2016 № 15383/6/99-99-15-03-02-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах