ПДВ-наслідки реорганізації товариства шляхом виділення

2 серпня 2016 179
Перехід за розподільчим балансом частини майна, прав та обов’язків юридичної особи до однієї або кількох створюваних нових юридичних осіб відповідно до статті 109 Цивільного кодексу України вважається виділом.

Для реорганізованого суб’єкта господарювання передача частини активів згідно з розподільчим балансом буде продажем, а для виділеного суб’єкта господарювання отримання таких активів — вкладом акціонерів і, відповідно, придбанням цих активів.

Операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юросіб не є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.7 Податкового кодексу України; ПК).

При цьому згідно з пунктами 198.5 та 199.6 ПК на зазначені операції не поширюється ні визнання продажу за звичайними цінами, ні перерахунок сум податкового кредиту у зв’язку зі зміною частки використання товарів (послуг) в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях.

Тож платниками ПДВ, які здійснюють реорганізацію підприємства, податкові зобов’язання з ПДВ не нараховуються і податковий кредит не коригується. Податкові накладні на операції з такої передачі не виписуються, оскільки операція не є об’єктом оподаткування.

Лист ГУ ДФС у Рівненській області від 27.07.2016 № 3786/10/17-00-12-02-10Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах