ПДВ-наслідки реалізації арештованого майна

1 серпня 2016 295
Реалізація арештованого майна відповідно до частини 1 статті 62 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 № 606-XIV здійснюється шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах або на комісійних умовах у порядку, затвердженому наказом Мін’юсту від 22.12.2015 № 2710/5.

У випадку примусового продажу арештованого майна органами юстиції застосовується порядок визнання податкових зобов’язань та податкового кредиту, визначений пунктом 189.4 Податкового кодексу України. Ним встановлено, що базою оподаткування для товарів (послуг), які передаються чи отримуються у межах договорів комісії (консигнації), поруки, довірчого управління, є вартість постачання цих товарів, визначена у загальновстановленому порядку.

З урахуванням зазначеного податківці вважають, що датою відчуження боржником арештованого майна буде дата отримання таким боржником документа, який підтверджує факт реалізації такого майна через спеціалізоване підприємство. На зазначену дату у боржника збільшуються податкові зобов’язання. Переможцю аукціону виписується податкова накладна на суму коштів, зазначену в протоколі електронних торгів, яка дорівнює різниці між ціною продажу придбаного майна та сумою винагороди, фактично залишеної спеціалізованому підприємству на покриття власних видатків з урахуванням ПДВ.

Лист ГУ ДФС у Рівненській області від 22.07.2016 № 1783/10/17-00-12-01-07Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах