Робоча ситуація дня: Заповнення додатка АВ до декларації з податку на прибуток

24 лютого 2016 88
Виплата дивідендів емітентом корпоративних прав може вимагати й сплати авансового внеску з податку на прибуток. Як відобразити такі дивіденди та внесок у декларації з податку на прибуток?

СИТУАЦІЯ

Виплата дивідендів емітентом корпоративних прав може вимагати й сплати авансового внеску з податку на прибуток. Як відобразити такі дивіденди та внесок у декларації з податку на прибуток?

РІШЕННЯ

Перераховані до бюджету кошти у сумі авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів відображають у рядку 20АВ основної частини Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897 (далі ― Декларація № 897). Для річних платників податку на прибуток показник такого рядка дорівнюватиме сумі, наведеній у рядку 22 основної частини Декларації № 897.

Зауважимо, що через не зовсім точне формулювання назви рядка 20АВ основної частини Декларації № 897 про суму, «що має бути сплачена у звітному (податковому) періоді», у деяких бухгалтерів склалося враження, що тут вказують величину майбутніх авансових внесків. Однак, насправді тут йдеться лише про відповідні уже сплачені у звітному періоді суми. Підтверджує це як пункт 57.1-1 Податкового кодексу України, так і додаток АВ до Декларації № 897 (далі ― додаток АВ), який деталізує інформацію з рядка 20АВ основної частини такої декларації.

Детально про відображення сум дивідендів та авансового внеску в додатку АВ читайте в експертно-правовій системі «Expertus: Податки».



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах