Відкриття банківських рахунків клієнтам із декомунізованими адресами

31 травня 2016 252
Нацбанк роз’яснив порядок відкриття рахунків клієнтам у зв’язку з перейменуванням їх юридичних адрес (населеного пункту або вулиці/проспекту/бульвару тощо) у результаті декомунізації.

Адже законодавство України не встановлює строки для внесення даних про перейменовані топоніми до документів, які містять відомості про адресу відповідної особи. Такі зміни вносяться винятково за бажанням особи.

Водночас банки зобов’язані на підставі офіційних документів або засвідчених в установленому законодавством України порядку їх копій ідентифікувати та верифікувати клієнтів — власників рахунків/представників власників рахунків/осіб, які відкривають рахунки на користь третіх осіб.

Тому, за вказівкою НБУ, під час відкриття рахунків клієнтам, місце проживання або місцезнаходження яких зареєстровано за адресами, щодо яких прийнято рішення про зміну нумерації будинків, назв вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої, банки мають додавати до справ з юридичного оформлення рахунків відповідні рішення ВРУ або органів місцевого самоврядування.

Лист НБУ від 27.05.2016 № 18-0005/45234Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах