Дивіденди й авансові внески з податку на прибуток на спрощеній системі

24 травня 2016 50
Податківці пояснили, як юридична особа — платник єдиного податку третьої або четвертої групи відображає у податковій декларації платника єдиного податку авансові внески з податку на прибуток, нараховані при виплаті дивідендів.

Дивіденди (як у розумінні Податкового кодексу України, так і в бухгалтерському обліку) — це частка прибутку, яку повинен отримати акціонер залежно від свого вкладу в статутний капітал підприємства.

Емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Авансовий внесок не справляється у разі виплати дивідендів, зокрема фізичним особам.

Тож юридичні особи, які застосовують третю або четверту групу спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, у разі прийняття рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (вкладникам), зобов’язані нарахувати та внести до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток.

Такий авансовий внесок відображаються у рядку 20 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 № 897.

Прес-служба ГУ ДФС у Львівській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах