Власник викраденого авто не сплачує транспортний податок

19 травня 2016 135
Визнано, що особа, за якою зареєстрований викрадений транспортний засіб, не повинна сплачувати транспортний податок.

Державна реєстрація транспортного засобу хоча і використовується для вимог податкового законодавства, оскільки відповідно до даних, внесених до реєстру, визначаються платники транспортного податку, разом з тим не може бути визначальною для покладення обов’язку сплати податку особами, які внаслідок вчинених стосовно них злочинних дій позбавлені володіти, користуватися, розпоряджатися власним майном, яке є об’єктом оподаткування.

Тобто факт держреєстрації сам по собі не може бути підставою для покладання на власника зареєстрованого за ним майна обов’язку сплати податків, якщо вказане майно вибуло з володіння власника внаслідок викрадення.

Визначальним для вимог як податкового, так і цивільного законодавства є встановлення обставин, які б, зокрема, встановлювали обов’язок власника нести тягар утримання майна, в цьому випадку сплачувати податок за це майно. Проте у разі протиправного вибуття майна з володіння власника у останнього припиняється обов’язок і щодо утримання цього майна аж до моменту його повернення власнику.

Навіть більше, положення законодавства про державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку транспортних засобів не лише не зобов’язують власників зняти з обліку викрадені у них транспортні засоби, але й фактично унеможливлюють такі дії. Адже зняття з обліку транспортних засобів без їх огляду уповноваженою органом МВС можливе лише внаслідок вибракування (знищення) цих транспортних засобів. У такому випадку до органу МВС здаються номерні знаки і реєстраційні документи на такий транспортний засіб, чого не можна виконати при викраденні авто.

А тому контролюючий орган неправомірно встановив обов’язок сплати автовласником транспортного податку за відсутності у володінні та користуванні самого об’єкта оподаткування.

Зверніть увагу: при винесенні цього рішення суд керувався нормами, які діяли на час розгляду справи.

Постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 04.04.2016 № 876/583/16Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах