Посередник з постачання пального не реєструється платником акцизу

18 травня 2016 102
На думку ДФС, підприємству не потрібно реєструватися платником акцизного податку з реалізації пального у разі придбання пального у юридичної особи — постачальника на умовах EXW («Франко-завод») за місцезнаходженням АЗС та подальшого постачання пального покупцю — юридичній особі при пред’явлені ним смарт-картки.

Відповідно, немає також потреби й подавати такому підприємству Декларацію акцизного податку та додатки до неї. Але лише за умови нездійснення інших операцій, які є об’єктами оподаткування акцизним податком.

Позаяк у зазначеному випадку фактичний відпуск пального споживачу здійснюється не підприємством, а автозаправною станцією. І остання має бути зареєстрована платником акцизного податку з реалізації пального у встановленому порядку. Передача права власності підтверджується даними чеків POS-терміналів АЗС, касових чеків (чеків реєстраторів розрахункових операцій АЗС, спеціальних відомостей із укладанням видаткових накладних та або актів прийму-передачі пального).

Отже, у цій ситуації підприємство не здійснює операції з фізичного отримання та відпуску пального, а тільки є посередником між продавцем (постачальником) і покупцем (отримувачем) пального, не має при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об’єктів.

Лист ДФС від 04.05.2016 № 10018/6/99-99-12-03-03-15Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах