Оновлений Класифікатор іноземних валют та банківських металів

26 квітня 2016 46
Нацбанк уніс зміни до Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління НБУ від 04.02.1998 № 34, виклавши його в новій редакції.

В оновленому Класифікаторі збережено поділ на три групи. Водночас в ньому удосконалено принципи, за якими іноземні валюти включаються до групи 1, а також передбачено вичерпний перелік валют за кожною групою.

До переліку вільно конвертованих валют, які широко використовуються для здійснення платежів за міжнародними операціями та продаються на головних валютних ринках світу і дозволяються для здійснення інвестицій в Україну, Нацбанк додав усі валюти країн-членів ЄС, які не входять до зони євро, а саме: болгарський лев, польський злотий, румунський лей, хорватську куну, чеську крону, угорський форінт. Також до цієї групи 1 внесено юань Женьміньбі, який увійде до переліку резервних валют МВФ з 01.10.2016. Крім цього, до групи 1 увійшли валюти, які активно торгуються на світових торгових майданчиках, але раніше належали до інших груп (південнокорейська вона, гонконгський долар, мексиканське песо, новозеландський долар, новий ізраїльський шекель, сінгапурський долар). Водночас із групи 1 до групи 2 переведена ісландська крона. У результаті перелік іноземних валют у групі 1 збільшено з 11 до 24.

Зміни набирають чинності з 04.05.2016.

Постанова Правління НБУ від 19.04.2016 № 269Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах