Отримані від поручителя кошти не впливають на величину податків

25 квітня 2016 50
Податківці роз’яснили, як обліковувати отримані від поручителя кошти за зобов’язаннями боржника у якості розрахунку за раніше поставлені боржнику товари.

Так, у бухгалтерському обліку визнання доходу і витрат, для отримання якого вони були здійснені, відбувається за результатами операції з відвантаження продукції без отримання оплати за таке відвантаження. При цьому оскільки після відвантаження продукції без отримання оплати у підприємства виникла дебіторська заборгованість, то за наявності договору поруки таке підприємство вважається кредитором поручителя. А надходження коштів у рахунок погашення дебіторської заборгованості не впливає на об’єкт оподаткування податком на прибуток кредитора.

Також при отриманні коштів від поручителя не виникатиме й об’єкт оподаткування ПДВ, позаяк дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ визначають за першою подією.

Лист ГУ ДФС в Одеській області від 22.04.2016 № 869/10/15-32-12-01-14Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах