Визнання витрат до отримання первинних документів

25 квітня 2016 934
Мінфінівці роз’яснили, що підприємство має визнавати витрати, за якими на момент складання фінансової звітності не отримано від контрагентів первинних документів, у періоді визнання доходу, задля отримання якого вони й були здійснені, або їх фактичного понесення, якщо такі витрати неможливо прямо пов’язати з доходом.

При цьому до моменту отримання первинних документів від контрагента достатньою підставою для відображення витрат є застосування самостійно створених підприємством первинних документів. Однак такі документи довільної форми мають містити всі обов’язкові реквізити, передбачені для первинних документів.

Також мінфінівці зазначають, що фактична сума витрат, відображена в отриманих після складання та затвердження фінансової звітності первинних документах, може відрізнятися від розрахункової суми, попередньо визнаної у періоді їх виникнення. Однак такі розбіжності — не підстава для коригування попередньо визнаної суми витрат, крім випадку, якщо така різниця є помилкою та суттєво впливає на фінансову звітність попередніх звітних періодів.

Лист Мінфіну від 22.04.2016 № 31-11410-06-5/11705Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах