Порядок оподаткування ПДФО лотерейних виграшів та призів

4 листопада 2015 34
Податківці повідомили, що приз, безкоштовно отриманий в результаті розіграшу, оподатковується ПДФО за ставкою 30%

Податківці повідомили, що приз, безкоштовно отриманий в результаті розіграшу, оподатковується податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 30%. При цьому вартість призу визначається за звичайною ціною, а при визначенні бази оподаткування застосовуються натуркоефіцієнт.

Якщо ж за результатами розіграшу платник ПДФО виграв право придбати речі за 1 грн., то це вважається персоніфікованою (індивідуальною) знижку на товар. Сума такої знижки підлягає оподаткуванню як додаткове благо за ставкою 15% (20%).

Водночас якщо платник ПДФО придбав право на участь в лотереї, то такі витрати не беруться до уваги під час оподаткування.

Також податківці зазначили, що податкові агенти — оператори лотереї у формі № 1ДФ відображають загальну суму нарахованих (виплачених) у звітному податковому періоді доходів у вигляді виграшів (призів) та загальну суму утриманого з них податку. При цьому інформація про суми окремого виграшу, суми нарахованого на нього ПДФО, а також відомості про фізичну особу, яка одержала дохід у вигляді виграшу (призу), не зазначається.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах