Робоча ситуація дня

3 квітня 2012 25
У зв’язку з виявленим випадком захворювання на туберкульоз по підприємству видано наказ про проходження всіма працівниками медогляду, який був проведений у виїзній медичній лабораторії. Чи оподатковуються медогляд працівників ПДФО?

Оподаткування ПДФО витрат підприємства на медогляд працівників

У зв’язку з виявленим випадком захворювання на туберкульоз по підприємству видано наказ про проходження всіма працівниками медогляду, який був проведений у виїзній медичній лабораторії. Чи оподатковуються медогляд працівників ПДФО?

Особи, які за місцем роботи перебували в контакті з хворими на особливо небезпечні та небезпечні інфекційні хвороби, підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам. Такі вимоги встановлено статтею 21 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 №1645-III.

Крім того, згідно зі статтею 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 №4004-XII профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на туберкульоз є обов’язковими.

Чинне законодавство не містить обмежень стосовно проведення медогляду у виїзній медичній лабораторії. Головне — щоб така лабораторія була акредитованою або належала акредитованому закладу охорони здоров’я.

Витрати роботодавця на обов’язковий профілактичний огляд та вакцинацію працівників, спрямованих на профілактику захворювань у період загрози епідемій, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу цих працівників. Це передбачено підпунктом 165.1.19 Податкового кодексу України (ПК). Зазначені витрати повинні бути підтверджені документально (висновок санепідемстанції, наказ по підприємству, договір з медичним закладом, рахунок на оплату послуг, платіжний документ про оплату медогляду тощо).

За відсутності підтверджуючих документів сума витрат на медогляд та вакцинацію включається до доходів працівників та оподатковується ПДФО. Такий дохід буде вважатися додатковим благом (пп. 164.2.17 ПК). Оскільки у цьому випадку додаткове благо надається у негрошовій формі, сума ПДФО об’єкта оподаткування обчислюється з урахуванням натурального коефіцієнта.

Таким чином, у разі документального підтвердження витрат підприємства на проходження медогляду працівників такі витрати не оподатковуються ПДФО. Підприємство має право включити їх до податкових витрат.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах