Робоча ситуація дня

5 квітня 2012 12
На підставі яких документів можна відобразити у бухгалтерському обліку введення в експлуатацію об’єктів виробничого призначення після їх реконструкції, якщо немає дозвільних документів на їх експлуатацію?

Документальне підтвердження введення в експлуатацію об’єктів виробничого призначення після їх реконструкції

На підставі яких документів можна відобразити у бухгалтерському обліку введення в експлуатацію об’єктів виробничого призначення після їх реконструкції, якщо немає дозвільних документів на їх експлуатацію?

На баланс підприємства дозволяється зараховувати об’єкти основних засобів, введені в експлуатацію. До введення їх в експлуатацію капітальні інвестиції обліковуються у складі незавершеного будівництва. Приймання закінчених робіт з ремонту і поліпшення основних засобів (модернізація, добудова, реконструкція тощо) оформлюється відповідним актом. Зазначені вимоги містяться у Методичних рекомендаціях з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджених наказом Мінфіну від 30.09.2003 №561.

Для документального підтвердження проведення реконструкції об’єкту виробничого призначення необхідно мати такі документи:

  • кошторис (калькуляція, розрахунок тощо) виконання робіт;
  • наказ керівника про виведення об’єкта з експлуатації, а після закінчення реконструкції — наказ про введення в експлуатацію;
  • акт приймання-здачі відремонтованих, реконструйованих і модернізованих об’єктів (форма ОЗ-2), типову форму якого затверджено наказом Мінстату від 29.12.1995 №352

У разі відсутності дозвільних документів експлуатація об’єктів, не прийнятих в експлуатацію, забороняється. Такі вимоги містить пункт 12 постанови КМУ від 13.04.2011 №461.

Перелік дозвільних документів, на підставі яких приймаються в експлуатацію завершені об’єкти будівництва, встановлено статтею 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 №3038-VI. Для об’єктів I-III категорій складності дозвільним документом служить декларація про готовність об’єкта до експлуатації. Прийняття в експлуатацію об’єктів IV і V категорій складності здійснюється на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації шляхом видачі органами державного архітектурно-будівельного контролю відповідного сертифіката.

Роботи з реконструкції, як і роботи з нового будівництва, належать до будівельних робіт відповідно до Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 №466. Тому вищезазначені вимоги щодо заборони експлуатації об’єктів без дозвільних документів стосуються і реконструйованих об’єктів.

Використання таких об’єктів у господарській діяльності підприємства без дозволу на введення в експлуатацію може привести до негативних податкових наслідків.

По-перше, підприємство не має права на амортизацію об’єкта виробничого призначення.

По-друге, податковий орган може не визнати витрати в частині собівартості виробленої продукції на суму амортизації не введеного в експлуатацію обладнання.

Крім того, за порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва передбачена адміністративна відповідальність (ст. 96 Кодексу про адміністративні правопорушення України).

Зокрема, експлуатація об’єктів будівництва, завершених після 19.01.2012 та не прийнятих в експлуатацію, тягне за собою накладення штрафу (залежно від категорії складності об’єкту) від 350 нмдг до 800 нмдг (від 5950 грн. до 13 600 грн.).



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль