Чи можна включити до податкових витрат витрати на вивчення МСФЗ

9 квітня 2012 16
З обов'язковим запровадженням і розширенням сфери застосування міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) для деяких категорій підприємств актуальним стало кадрове питання

З обов'язковим запровадженням і розширенням сфери застосування міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) для деяких категорій підприємств актуальним стало кадрове питання. І природно виникло запитання: чи можна включити до складу податкових витрат витрати на навчання бухгалтера з метою отримання сертифіката з МСФЗ?

Податківці, відповідаючи на це запитання, відштовхуються від норм абзацу другого підпункту 140.1.3 Податкового кодексу, який право на податкові витрати ставить у залежність від того, чи є документ про освіту обов'язковою умовою для виконання певних умов ведення господарської діяльності. А оскільки йдеться про бухгалтерів, то відсилають до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Мовляв, якщо у ньому є вимога про обов'язкову наявність такого сертифіката, то й витрати можна відобразити.

Це саме питання розглядав і Мінфін у листі від 13.02.2012 № 31-08410-07-29/3418. Але він пішов простішим шляхом — Закон України «Про бухгалтерським облік та фінансову звітність в Україні» не вимагає наявності у бухгалтера сертифіката з МСФЗ.

Якщо звернемося до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — Довідник), зокрема щодо вимог до головних бухгалтерів, то побачимо, що у ньому нічого не сказано про наявність у бухгалтера спеціального сертифіката про знання норм МСФЗ тощо. Визначено, що головний бухгалтер, серед іншого:

  • забезпечує ведення бухгалтерського обліку, дотримуючись єдиних методологічних засад, встановлених Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», з урахуванням особливостей діяльності підприємства і технології оброблення облікових даних;
  • забезпечує складання на основі даних бухгалтерського обліку фінансової звітності підприємства, підписання її та подання в установлені строки користувачам;
  • повинен знати положення (стандарти) бухгалтерського обліку та інші нормативно-правові акти Міністерства фінансів України щодо порядку ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності, а також методичні документи міністерства та інших центральних органів виконавчої влади щодо галузевих особливостей застосування положень (стандартів) бухгалтерського обліку;
  • повинен мати повну вищу освіту відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст) та відповідний стаж роботи.

Тобто всього, що повинен знати і вміти головний бухгалтер, він має навчитися у навчальному закладі, що, слід розуміти, підтверджує документ про освіту. А де взяти знання і документ про освіту, якщо вимоги законодавства змінилися і бухгалтера цьому не вчили?

Тому ми вважаємо, що навіть якщо сертифікат з МСФЗ прямо не згадується в Довіднику, витрати на вивчення МСФЗ можна включити у податкові витрати як витрати на підвищення кваліфікації згідно з пунктом першим підпункту 140.1.3 Податкового кодексу. Головне, щоб навчальний центр надавав такі послуги...



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах