Робоча ситуація дня

10 квітня 2012 8
Як розрахувати лікарняні, якщо працівник хворів протягом шести місяців поспіль, тобто протягом всього розрахункового періоду?

Розрахунок середньої заробітної плати для нарахування лікарняних

Як розрахувати лікарняні, якщо працівник хворів протягом шести місяців поспіль, тобто протягом всього розрахункового періоду?

При нарахуванні лікарняних потрібно розрахувати середню заробітну плату. Порядок розрахунку середньої заробітної плати затверджено постановою КМУ від 26.09.2001 №1266 (далі — Порядок №1266).

Вона обчислюється, виходячи з нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітні плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (п. 7 Порядку №1266).

Відповідно до пункту 10 Порядку №1266 якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку (грошового забезпечення) у зв’язку з тимчасовою непрацездатностю, середня зарплата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається, виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.

Існують випадки, коли працівник хворів протягом шести місяців поспіль. Якщо ці місяці є розрахунковим періодом для нового лікарняного, то нарахування такого лікарняного листа буде розраховано відповідно до його посадового окладу.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль