Відпускаєте товар за готівку — застосовуйте РРО

24 квітня 2012 8
Суд визнав правомірним застосування податковим органом штрафних (фінансових) санкцій до підприємця за непроведення розрахункових операцій через РРО

Суд визнав правомірним застосування податковим органом штрафних (фінансових) санкцій до підприємця за непроведення розрахункових операцій через РРО.

Підприємець свої позовні вимоги обгрунтовував тим, що товар ним відпускався зі складу, де застосування РРО не потрібно. Адже відповідно до чинного законодавства РРО та розрахункові книжки не застосовуються, якщо в місці отримання товарів операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються.

Однак у ході судового розгляду було встановлено, що фактично (і це підтверджується проведеною податковим органом перевіркою) відпущений товар оплачувався готівкою ще й з іншого складу в орендованому підприємцем приміщенні.

Таким чином, під час торгівлі за готівку суб’єкти підприємницької діяльності зобов’язані проводити розрахунки із застосуванням РРО.

При цьому до таких суб’єктів підприємницької діяльності, у разі непроведення ними розрахункових операцій через РРО або проведення їх без використання розрахункової книжки, за рішенням податкових органів застосовуються фінансові санкції (п’ятикратний розмір вартості проданих товарів/наданих послуг).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах