Робоча ситуація дня

13 вересня 2012 3
Чи виписувати податкову накладну за новою формою

Чи виписувати податкову накладну за новою формою

Підприємство користується комп’ютерною програмою для ведення обліку та виписування податкових накладних. Програміст, який обслуговує, надіслав чергові оновлення. Серед оновлень — податкова накладна з новими графами для зазначення дати і номера ВМД. Але ДПСУ розпорядилася до затвердження нової форми податкової накладної ці реквізити не вказувати. А нову форму податкової накладної офіційно ще не затверджено. Як бути?

Відповідно до змін, внесених до пункту 201.1 Податкового кодексу України (ПК), номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України, з 12.08.2012 є обов’язковими реквізитами податкової накладної. І як правильно зазначено у запитанні, у листі від 21.08.2012 №1272/0/71-12/15-3117 ДПС України розпорядилася, що «реквізити «номер та дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України» підлягають зазначенню у податковій накладній з моменту набрання чинності змін до форми податкової накладної про її доповнення відповідними графами для відображення таких реквізитів.

Але зверніть увагу: лист видано 21.08.2012, а зміни у ПК чинні з 12.08.2012. Тому з моменту набрання чинності змінами платники ПДВ — імпортери самостійно вказували дату і номер ВМД у графі 3 податкової накладної. А деякі з них зверталися до підприємств, які обслуговують їх комп’ютерні програми з проханням розробити для них форму податкової накладної з графами для дати і номера ВМД. Напевне, ці звернення і стали підставою для оновлення форми податкової накладної в програмі.

Проте вважаємо, що виписувати податкову накладну, незважаючи на зміну її форми в програмі, слід за старою формою. Саме стара форма — без граф для дати і номера ВМД — є офіційною формою податкової накладної, яку платники податку не вправі самостійно змінювати. Якщо продавець за це не поплатиться, то у покупця є значний ризик втратити право на податковий кредит.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль