Робоча ситуація дня

28 вересня 2012 4
Якщо фізична особа — працівник підприємства для виконання цивільно-правової дії за дорученням замовника (підприємства) використовує власні кошти, то замовник має відшкодувати цій особі витрати за умови наявності підтвердних документів та подання фізичною особою звіту про використання коштів

Відшкодування підприємством витрачених працівником власних коштів на придбання товарів

На підставі яких документів компенсувати працівникам підприємства витрати на придбання товарів за власні кошти?

Якщо фізична особа — працівник підприємства для виконання цивільно-правової дії за дорученням замовника (підприємства) використовує власні кошти, то замовник має відшкодувати цій особі витрати за умови наявності підтвердних документів та подання фізичною особою звіту про використання коштів, форма якого та порядок складання затверджені наказом ДПА України від 23.12.2010 №996 (далі — авансовий звіт).

У разі невідшкодування працівнику на підставі авансового звіту коштів за придбані ним за власний рахунок товари (роботи, послуги) в обліку обчислюється заборгованість перед працівником. При цьому наявність чи відсутність договору доручення під час придбання працівником за власний рахунок для потреб підприємства товарів (робіт, послуг) не впливає на порядок відображення у податковому обліку такої заборгованості.

Таким чином, законодавством не виключається можливість придбання працівником товарів (робіт, послуг) для виробничих (господарських) потреб підприємства за рахунок власних коштів з подальшим відшкодуванням підприємством витрачених працівником сум. У разі придбання товарів (робіт, послуг) для потреб підприємства за власні кошти працівник може відзвітувати перед підприємством шляхом подання авансового звіту у такому ж порядку, як і при звітуванні за кошти, видані для таких цілей під звіт. Підприємство відшкодовує працівнику витрати на підставі поданого ним до бухгалтерії авансового звіту та оригіналів первинних документів.

Підпунктом 164.2.11 Податкового кодексу України встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються надмірно витрачені кошти, отримані на відрядження або під звіт та не повернуті у встановлені законодавством строки. Такі суми відображаються у податковому розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу «118».

Суми відшкодування не є доходами працівників, тому вони у формі №1ДФ не відображаються.



Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль