Коли орган ФСС має право встановити новий клас професійного ризику

19

ПРОБЛЕМА

За результатами проведеної у червні поточного року перевірки підприємства органом ФСС було знижено клас професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності. Коли має право орган ФСС встановити новий клас професійного ризику?

РІШЕННЯ

Визначення класу професійного ризику виробництва за видами економічної діяльності здійснюється Фондом соціального страхування (далі — ФСС) у відповідності з вимогами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) та Порядку віднесення страхувальників до класу професійного ризику виробництва з урахуванням виду їх економічної діяльності та проведення перевірок достовірності поданих страхувальниками відомостей про види економічної діяльності (у тому числі основний), затвердженому постановою Правління ФСС від НВВ від 30.11.2010 № 30 (далі — Порядок № 30).

Віднесення страхувальника до класу професійного ризику виробництва здійснюється за основним видом економічної діяльності згідно з Розподілом видів економічної діяльності за класами професійного ризику виробництва, затвердженим постановою КМУ від 08.02.2012 № 237.

Від класу професійного ризику виробництва, до якого належить підприємство за видом економічної діяльності, залежить розмір страхового внеску.

Зміна класу професійного ризику виробництва здійснюється робочим органом виконавчої дирекції ФСС один раз на рік за результатами роботи підприємства за минулий календарний рік. Як правило, новий клас професійного ризику виробництва встановлюється з початку поточного року (ст. 52 Закону № 1105, п. 3.7 Порядку № 30).

Такий загальний порядок зміни класу професійного ризику.

Робочий орган виконавчої дирекції ФСС має право віднести підприємство до іншого, вищого класу професійного ризику виробництва, у будь-який час. Таке рішення може бути прийнято у разі:

- систематичного порушення нормативно-правових актів з охорони праці, внаслідок чого підвищується ризик настання нещасних випадків і професійних захворювань;

- непроведення атестації робочих місць за умовами праці (ст. 52 Закону № 1105).

Крім того, у разі зміни основного виду економічної діяльності за даними відомості розподілу, що тягне за собою зниження класу професійного ризику виробництва, робочим органом виконавчої дирекції ФСС здійснюється перевірка підприємства щодо достовірності поданих ним відомостей про види економічної діяльності.

За результатами такої перевірки робочий орган виконавчої дирекції ФСС може прийняти рішення щодо зміни класу професійного ризику виробництва. Повідомлення про зміну класу професійного ризику виробництва із зазначенням розміру єдиного внеску, дати зміни класу професійного ризику виробництва надсилається відповідному органу ПФУ (п. 3.10 Порядку № 30).

Перерахунок єдиного внеску здійснюється за період з дати встановлення перевіркою нового класу професійного ризику (п. 9 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль