Здійснення діяльності, не зазначеної у реєстрі, єдиноподатника IV групи: санкції

3

ПРОБЛЕМА

Підприємство зареєстроване платником єдиного податку за ставкою 5% (група 4). Сферою діяльності є надання освітніх послуг. При наданні послуг з навчання підприємство реалізує відповідну методичну літературу. Чи потрібно реалізацію літератури внести у Реєстр платників єдиного податку як вид діяльності? Чи може податкова інспекція зобов’язати оподаткувати продаж таких товарів за ставкою 10% і перейти на загальну систему оподаткування?

РІШЕННЯ

Ні, зміни до Реєстру платників єдиного податку (далі — Реєстр) платнику єдиного податку вносити не потрібно.

Окрім цього, податкова не змусить підприємство оподаткувати операції, не зазначені у Реєстрі, за ставкою 10% (подвійна ставка застосовується згідно з пунктм 293.5 Податкового кодексу України; ПК, зокрема, при бартері). Також немає підстав для переведення платника на загальну систему оподаткування.

Юридична особа, яка відноситься до 4 групи платників єдиного податку, може вести будь-яку діяльність без внесення змін до Реєстру, але з урахуванням обмежень, зазначених у пункті 291.5 та підпункті 298.2.3 ПК.

У цих нормах ПК зазначено випадки, коли підприємство зобов’язане перейти на загальну систему оподаткування (перевищення обсягу доходу, здійснення заборонених для платників єдиного податку видів діяльності тощо).Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах