Відображення нарахованих штрафних санкцій з податку на прибуток за актом перевірки в обліку

115

ПРОБЛЕМА

Під час перевірки на підприємстві податковими органами було донараховано податок на прибуток (внаслідок завищення податкових витрат) і застосовано штрафні санкції. Як правильно відобразити результати перевірки в бухгалтерському обліку? Як виправити зазначені помилки у податковій звітності?

РІШЕННЯ

Бухгалтерський облік

Коригування зобов’язань з податку на прибуток здійснюються відповідно до П(С)БО 17 «Податок на прибуток». Відображення в обліку донарахованих сум податку за поточний рік здійснюється по дебету рахунку 981 «Податки на прибуток від звичайної діяльності», за минулий рік — по дебету рахунку 441 «Прибуток нерозподілений» (442 «Непокриті збитки»).

Податковий облік

Органи державної податкової служби в своїх консультаціях зазначають, що суми завищення витрат, виявлених під час перевірки, знайшли своє відображення в акті документальної перевірки. Тому в декларації з податку на прибуток не відображаються.

Слід зауважити, що декларація з податку на прибуток складається наростаючим підсумком. Тому платник податку у наступному звітному періоді після перевірки може зазначити в декларації правильні показники доходів та витрат поточного року з урахуванням акту перевірки. Щоб уникнути викривлення показників, у рядку 15 декларації сума податку на прибуток за попередній звітний період поточного року теж коригується. При цьому суми штрафів та пені, донарахованих по акту, в декларації не враховуються.

Крім того, якщо за результатами перевірки зменшується (збільшується) сума збитків, то в рядку 06.5 декларації з податку на прибуток у наступному звітному періоді зазначається скориговане від’ємне значення об’єкта оподаткування попереднього звітного періоду з урахуванням акту перевірки.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль