Відповідальність за неприйняття звітності через «Єдине вікно»

5

ПРОБЛЕМА

Чи передбачені штрафні санкції у випадку, якщо уточнюючі декларації із фіксового сільськогосподарського податку відправлені в електронному вигляді за кількома сільрадами, а консолідований звіт не відправляється? Видано помилку: «Документ не прийнято. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: невірний формат імені файлу документа…»

РІШЕННЯ

Штрафні санкції чи інші санкції за неподання уточнюючих декларацій із будь-якого виду податків чинним законодавством не передбачені. Платник сам визначає необхідність подання уточнюючих розрахунків.

Щодо відмови у прийманні загальної уточнюючої декларації (консолідованої), то причини відмови можуть носити як технічний, так і методологічний характер.

Припустимо: платник подав податкову декларацію з фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП), в якій поставив відмітки типу декларації: «загальна», «звітна», а потім повторно подав декларацію з відміткою типу декларації «нова звітна». Система після отримання другої декларації присвоїла декларації типу «загальна» «звітна» статус — «не визнана» (до відома). У зв’язку з цим і неможливо подати уточнюючу декларацію до неї.

Також звертаємо увагу, що з 01.01.2015 із переліку загальнодержавних податків і зборів виключено ФСП. Фактично його було замінено на єдиний податок IV групи. Оскільки ФСП більше не існує, це теж могло стати причиною відмови у прийнятті уточнюючої декларації. Адже після переходу на спрощену систему оподаткування платник не подає до податкового органу декларацію з ФСП. Проте виправити самостійно виявлені помилки, допущені у декларації з ФСП під час перебування платника на ФСП податкове законодавство не забороняє. Згідно з пунктом 50.1 Податкового кодексу України самостійно виявлені помилки виправляються шляхом подання уточнюючої декларації.

У всякому разі для вирішення цієї проблеми платнику необхідно звернутися в орган ДФС України за місцем реєстрації.

Петро Бессараб,
експерт з питань оподаткування, КиївПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06
0 800 212 012 (callback)

Бухгалтерам бюджетних організацій рекомендуємо відвідати портал «Головбух: Бюджет»


  • Ми в соцмережах