Включення до складу витрат нарахованих процентів нерезиденту

22

ПРОБЛЕМА

Підприємство отримало за 2013 рік прибуток, але має збитки минулих років, відображені у рядку 06.5 Декларації з податку на прибуток . Чи можна включити до рядка 06.3.1 Декларації витрати за відсотками у розмірі, визначеному нормами пункту 141.2 Податкового кодексу України?

РІШЕННЯ

Формою Декларації передбачено, що у рядку 06.3.1 відображають тільки нараховані на користь нерезидентів-засновників проценти з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 141.2 Податкового кодексу України (ПК).

Так для платника податку, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності або управлінні нерезидента (нерезидентів), віднесення до складу витрат нарахування процентів за кредитами, позиками та іншими борговими зобов’язаннями на користь таких нерезидентів та пов’язаних з ними осіб дозволяється в сумі, що не перевищує суму доходів такого платника податку, отриману протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшену на суму, що дорівнює 50 відсоткам оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.

Йдеться про сплату процентів резидентом, 50 та більше відсотків статутного фонду (акцій, інших корпоративних прав) якого перебуває у власності чи управлінні нерезидента (нерезидентів), під час нарахування процентів за кредитами, позиками й іншими борговими зобов’язаннями на користь таких нерезидентів і пов’язаних із ними осіб (п. 141.2 ПК).

Зазначені суми процентів можна включити до складу витрат лише у розмірі, що не перевищує суми доходів резидента, отриманих протягом звітного періоду у вигляді процентів від розміщення власних активів, збільшеної на суму, що дорівнює 50% оподатковуваного прибутку звітного періоду, без урахування суми таких отриманих процентів.

При цьому, при визначенні оподатковуваного прибутку звітного періоду збитки минулих років теж потрібно враховувати.

Отже, до рядка 06.3.1 Декларації можна включити витрати за відсотками, але з урахуванням зазначених вище обмежень.

Платники податку з доходом за 2011 рік 1 мільйон гривень та більше враховують щороку (починаючи з I півріччя 2012 року) протягом 2012–2015 рр. лише 25% від’ємного значення об’єкта оподаткування, що склався станом на 01.01.2012. При цьому, якщо 25% суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається протягом року, то непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у податкових періодах наступного року.

Указаний порядок діє до 01.01.2016, і якщо 25% суми від’ємного значення об’єкта оподаткування не погашається за результатами останнього звітного (податкового) періоду 2015 року, тоді непогашена сума підлягає врахуванню при визначенні податкових зобов’язань у звітних (податкових) періодах 2016 року і наступних років до повного погашення від’ємного значення.

Підготовлено експертами системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль