Відображення донарахувань за актом перевірки у декларації з податку на прибуток

26

ПРОБЛЕМА

За результатами перевірки податковим органом донараховано податок на прибуток, штрафні санкції та пеню. Як відобразити у річній декларації з податку на прибуток донараховані за актом перевірки суми, якщо підприємство збиткове?

РІШЕННЯ

Перш за все слід зазначити, що у формі Податкової декларації з податку на прибуток (далі — Декларація), затвердженою наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872, не передбачено врахування доходів та витрат, які не були враховані у минулих звітних періодах, але виявлені контролюючим органом.

Крім того, суми донарахувань за актом документальної перевірки згідно з вимогами Податкового кодексу України (ПК) не відносяться ні до доходів платника податку на прибуток (ст.135 ПК), ні до витрат (ст.138 ПК).

У той же час зазначені суми не містяться і серед переліку доходів та витрат, які не враховуються при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток (ст.136 та ст.139 ПК).

Оскільки Декларація складається наростаючим підсумком, доцільно у Декларації, яка подається у наступному звітному періоді після перевірки (у даному випадку у річній Декларації), зазначити правильні показники доходів та витрат поточного року з урахуванням виявлених в акті перевірки помилок. Так як суми донарахувань за актом перевірки та сплата вже відображені в особовій картці платника податку на прибуток у податковому органі, щоб уникнути повторного їх оподаткування, у рядку 15 Декларації сума податку на прибуток за попередній звітний період поточного року теж коригується шляхом збільшення на суму донарахованого в акті податку. При цьому суми штрафів та пені, донарахованих за актом, у Декларації не враховуються.

У такому випадку з метою правильного визначення суми збитків за рік вищезазначені коригування необхідно відобразити у річній Декларації та додати пояснення довільної форми щодо проведених коригувань.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
×
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль