Чи звітують неприбуткові організації про контрагентів-єдиноподатників

12

ПРОБЛЕМА

Чи повинні неприбуткові організації починаючи з першого кварталу 2012 року подавати інформацію про контрагентів — платників єдиного податку та чи подавати дану інформацію за 9 місяців 2012 року, враховуючи зміни до ПК?

РІШЕННЯ

Податковий кодекс України (ПК) зобов’язував платників податку, починаючи зі звітності за I квартал 2012 року, разом з відповідною податковою декларацією подавати органу державної податкової служби перелік власних доходів та витрат у розрізі контрагентів — платників єдиного податку (п. 152.3 ПК).

Оскільки неприбуткові установи та організації формально можна віднести до платників податку (пп. 133.1.4 ПК), їм також варто було надавати інформацію про доходи та витрати в розрізі контрагентів — платників єдиного податку, особливо у разі отримання прибутку від неосновної діяльності та/або доходів, що підлягають оподаткуванню.

Мінфін наказом від 21.12.2011 № 1684 вніс зміни лише до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємства (зокрема, затвердив форму додатка ОК до декларації), а форму податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій залишив без змін. Наразі дані зміни втратили чинність. У той же час нормами ПК платнику податків дозволяється у разі необхідності подати складені за довільною формою доповнення до декларації і вони вважатимуться її невід’ємною частиною (п. 46.4 ПК). Тому можна подати додаток ОК за довільною формою, не вказуючи, наприклад, ПІБ. платника, а лише реєстраційні номери контрагентів.

З 12.08.2012 року набрали чинності зміни до пункту 152.3 ПК, внесені Законом України від 05.07.2012 № 5083-VI, відповідно до яких абзаци 2 і 3 пункту 152.3 ПК виключено.

Внимание

Отже, за 9 місяців 2012 року подавати додаток ОК не потрібно було. Наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872 затверджено нову, чинну на сьогодні форму декларації. Складання додатку ОК до цієї декларації не передбачено.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль