Відображення від’ємного об’єкта оподаткування від патентованої діяльності минулого року у звітній декларації

13

ПРОБЛЕМА

У рядку А4 додатка ТП до декларації з податку на прибуток за 2012 рік відображено збиток. Чи може підприємство цей збиток відобразити в рядку А3.1 додатку ТП до декларації з податку на прибуток за 2013 рік, якщо значення рядка А4 від’ємне без урахування збитків від патентованої діяльності 2012 року?

РІШЕННЯ

Платник податку, який одночасно здійснює діяльність, що підлягає патентуванню, та іншу діяльність, визначає (декларує) загальну суму податкових зобов’язань за цими видами діяльності в одній податковій декларації з податку на прибуток підприємства (далі — Декларація).

Однак, для відображення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток від патентованої та іншої діяльності пунктом 150.1 Податкового кодексу України (ПК) встановлено різні правила.

Від’ємне значення об’єкта оподаткування податку на прибуток враховується платником у складі витрат наступних податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення. При цьому не враховується від’ємне значення як результат розрахунку об’єкта оподаткування, отриманий від ведення діяльності, яка підлягає патентуванню. Збитки, отримані від патентованої діяльності, відшкодовуються за рахунок доходів, отриманих у майбутніх податкових періодах від такої діяльності.

Внимание

Наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872 затверджено нову форму Декларації, а нині діюча Декларація (форма якої затверджена наказом Мінфіну від 28.09.2011 № 1213), втратила чинність згідно з наказом Мінфіну від 16.01.2014 № 7.

Міндоходів у листі від 18.01.2014 № 1097/7/99-99-19-03-01-17 «переконливо рекомендує» платникам податку на прибуток подавати Декларацію за 2013 рік за новою формою.

Порядок заповнення додатку ТП до нової Декларації не змінився.

Від’ємне значення об’єкта оподаткування, отримане за результатами ведення діяльності, яка підлягає патентуванню, за підсумками попереднього звітного року враховується у складі інших витрат, понесених у зв’язку з отриманням такого виду доходів (р. А3 додатка ТП).

Вопрос

Чи означає це твердження, що підприємство, яке не отримало доходів від патентованої діяльності у наступному році, не може відобразити від’ємне значення об’єкта оподаткування 2012 року?

Чітких відповідей на ці питання ПК не містить. Водночас, положення Податкового кодексу не обмежують величину від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного (податкового) періоду, яку можна віднести до складу витрат, пов’язаних з веденням діяльності, що підлягає патентуванню.

Тобто формулювання «відшкодовується за рахунок майбутніх доходів» означає те, що з отриманням доходів від патентованої діяльності від’ємне значення попередніх періодів буде погашатися.

Таким чином, розмір отриманих підприємством доходів від патентованої діяльності ніяк не впливає на суму від’ємного значення, яке можна відобразити в Декларації.

Але не виключно що податковий орган при перевірці буде трактувати цю норму так: суму від’ємного значення можна відобразити в Декларації у розмірі не більшому, ніж отримані доходи.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль