Заповнення додатка ВП до декларації з податку на прибуток підприємства

29

ПРОБЛЕМА

Які суми потрібно зазначати при заповненні додатка ВП до декларації з податку на прибуток — суму різниці між знайденою помилкою і сумою, яка була зазначена у минулій декларації або просто правильну суму? Чи можна ставити суму зі знаком «–»?

РІШЕННЯ

Порядок внесення змін до податкової звітності встановлено статтею 50 Податкового кодексу України (ПК). Форма декларації з податку на прибуток підприємства (далі — Декларація) та додатки до неї затверджені наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872.

Якщо платник податків заповнює Декларацію і до неї подає додаток ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, у якому виявлено помилку(ки)», який є складовою частиною зазначеної Декларації (далі — Додаток ВП), то в цьому випадку вважається, що виправлення помилки здійснено через звітну (звітну нову) Декларацію. Така Декларація містить показники поточного періоду (у рядках 01–22) і показники, які стосуються виправлення помилок, які були допущені в попередньому періоді.

Платник податків у Додатку ВП відображає ті показники, які він би відобразив у тій Декларації, яку виправляє, якби не припустився помилки. У рядку 01 таблиці 2 Додатка ВП він відображає суму донарахованого податку, а потім переносить її в рядок 24 Декларації.

Якщо в Декларації за минулий період платник податку занизив податок, то у рядку 02 таблиці 2 Додатка ВП відображається сума штрафу в розмірі 5% від суми податку, який він самостійно донараховує в зв’язку з виправленням помилки. Сума штрафу аналогічно переноситься до рядка 25 Декларації.

Крім цього при донарахуванні податку платник повинен нарахувати і пеню. Ця пеня вказується в рядку 03 таблиці 2 Додатка ВП, а потім сума пені переноситься до рядка 26 Декларації.

Якщо в Декларації за минулий період платник податків в рядку 16 збільшив суму податку, то він має право його зменшити шляхом відображення такого зменшення податку в рядку 04 таблиці 2 Додатка ВП з одночасним відображенням завищеної суми податку в рядку 27 Декларації. При цьому згідно з формою Декларації рядок 04 таблиці 2 Додатка ВП заповнюється лише при від’ємному значенні податку, тому додатково не потрібно ставити знак «–».

Зверніть увагу! Скільки звітних періодів виправлятимуться через поточну Декларацію, стільки Додатків ВП потрібно до неї скласти. Після цього суми з Додатків ВП необхідно перенести єдиною сумою до Декларації. Разом із Декларацією платник податку повинен надати до податкового органу пояснення проведених виправлень.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль