Відображення витрат підприємства у податковій декларації з податку на прибуток

20

ПРОБЛЕМА

До якої статті податкової декларації з податку на прибуток підприємства потрібно віднести витрати: за електроенергію, за газ, списання канцтоварів, за хімічний та мікробіологічний аналіз води (своя свердловина), за видачу довідки про нормативну грошову оцінку землі?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) до адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством, належать, зокрема, витрати на утримання основних засобів загальногосподарського використання, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорону.

Отже, витрати на електроенергію, газ, списання канцтоварів, за видачу довідки про нормативну грошову оцінку землі належать до адміністративних витрат. У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства (далі — Декларація), яку затверджено наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872, адміністративні витрати відображаються у складі загальної суми інших витрат у рядку 06.1 «Адміністративні витрати».

У разі якщо витрати на хімічний та мікробіологічний аналіз води із свердловини пов’язані з підтвердженням відповідності продукції, систем якості встановленим вимогами Закону України «Про підтвердження відповідності», а витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення пов’язані з утриманням виробничих приміщень (абзац «ж» підпункту 138.8.5 ПК), то ці витрати відносяться до загальновиробничих витрат і відображаються у Декларації у рядку 05.1 «собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)».

Треба пам’ятати, що такі витрати відносяться до витрат у податковому обліку у періоді реалізації продукції.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль