Право на індексацію доходу за умови підвищення окладу, але позбавлення премій постійного характеру

21

ПРОБЛЕМА

Бухгалтера підприємства було переведено заступником головного бухгалтера із збільшенням посадового окладу. Але премії, що носили постійний характер відповідно до колективного договору на минулій посаді, були скасовані. Тому заробітна плата в результаті стала меншою. Чи потрібно індексувати в такому випадку заробітну плату в межах прожиткового мінімуму?

РІШЕННЯ

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), передбачено, що базовим місяцем при розрахунку індексу споживчих цін для проведення індексації вважається місяць підвищення грошових доходів. Сума індексації в цьому місяці не нараховується. Для проведення подальшої індексації індекс обчислюється з наступного за базовим місяця. Право на індексацію настає, коли величина індексу споживчих цін перевищить поріг індексації, встановлений в розмірі 101%.

Якщо сума підвищення доходу менша від суми індексації, подальша індексація провадиться за прикладом, наведеним у додатку 4 Порядку № 1078, який передбачає порівняння сум підвищення заробітної плати із сумою індексації, яка вже нараховувалася у попередні місяці.

Отже, якщо відбулося підвищення посадового окладу, але при цьому були скасовані премії, які є об’єктами індексації, тобто загальний дохід працівника став меншим, то немає підстав вважати місяць такого підвищення базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Сума індексації продовжує нараховуватися відповідно до індексу споживчих цін, обчисленого наростаючим підсумком згідно з Порядком № 1078.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль