Достроковий вихід з декрету: чи нараховувати індексацію

13

ПРОБЛЕМА

Працівниця вийшла з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в жовтні 2014 року, а мала вийти у грудні 2015 року. Чи має підприємство нараховувати індексацію на заробітну плату працівниці? Якщо так, то який алгоритм нарахування?

РІШЕННЯ

Так, підприємство має нараховувати працівниці індексацію, якщо індекс інфляції для розрахунку індексації перевищує 101%. Пояснимо.

Відповідно до пункту 10-2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078, для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

Отже, якщо з місяця, коли відбулось попереднє підвищення посадового окладу, індекс інфляції для розрахунку індексації перевищує 101%, то підприємство має нараховувати індексацію.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах