Лікарняні та військовий збір: труднощі перехідного періоду

22

ПРОБЛЕМА

Працівнику нараховують лікарняний 08.08.2014 за період з 04.07.2014 по 28.07.2014 року. Чи нараховується військовий збір із лікарняного за липень?

РІШЕННЯ

Об’єктом оподаткування військовим збором є виплати, які відносяться до фонду оплати праці.

Лікарняні не відносяться до фонду заробітної плати (п. 3.2, 3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5).

Однак, як відомо, з метою оподаткування ПДФО податківці прирівнюють виплати по листках непрацездатності до зарплати (лист ДПА від 18.03.2011 № 5453/6/17-0715 ). Тобто лікарняні оподатковуються військовим збором.

Тепер щодо оподаткування липневих лікарняних. Пункт 16-1 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України, яким запроваджено військовий збір, набрав чинності 03.08.2014. Тому із заробітної плати, нарахованої за періоди до 02.08.2014 включно, військовий збір не утримується.

На нашу думку, нарахування та донарахування, що здійснюються з 03.08.2014 за попередні періоди, також не мають обкладатись військовим збором.

Однак, як повідомило ДФС, доходи, нараховані після 03.08.2014 за липень, за 1-2 серпня 2014 та інші попередні періоди до зазначеної дати, підлягають обкладенню військовим збором, оскільки нарахування доходів відбувається після запровадження військового збору.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль