Оплата лікарняного суміснику на двох підприємствах

10

ПРОБЛЕМА

Як оплачується лікарняний листок по догляду за хворою дитиною — з першого дня соцстрахом чи з шостого? Чи оплачується лікарняний листок по догляду за хворою дитиною, крім основного місця роботи, також на роботі (декількох роботах) за сумісництвом? Чи можна на дві роботи за сумісництвом подати копії лікарняного листка? Як нарахувати лікарняні, якщо на одному місці роботи за сумісництвом працівник працює менше шести місяців?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 35 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина, за висновком лікаря, потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів. Якщо дитина потребує стаціонарного лікування, лікарняні виплачуються застрахованій особі з першого дня за весь час її перебування в стаціонарі разом з хворою дитиною.

Пунктом 21 постанови КМУ «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001 № 1266 передбачено оплату лікарняних особі, яка працює за сумісництвом, на підставі копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи. При роботі за сумісництвом на кількох роботах додатково додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом. При цьому, сумарна заробітна плата, з якої розраховуються страхові виплати, за всіма місцями роботи не може перевищувати розмір максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата, є останні шість календарних місяців. Оскільки в даному випадку застрахована особа працює на одному із підприємств за сумісництвом менше шести місяців, середня заробітна плата для виплати лікарняних на цьому місці роботи обчислюється за фактично відпрацьовані календарні місяці.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль