Якщо лікарняний виписано в день роботи

3

ПРОБЛЕМА

Лікарняний листок виписано в день, який працівник повністю відпрацював. Чи можна оплатити і робочий день, і перший день лікарняного або оплатити цей день як лікарняний, а по закінченні лікарняного надати працівникові відгул за раніше відпрацьований день?

РІШЕННЯ

У даному випадку оплаті підлягає тільки лікарняний листок. Відповідно до підпункту 1.7 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 № 455, видача документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюється тільки після особистого огляду хворого лікуючим лікарем, про що робиться відповідний запис у медичній карті хворого з обгрунтуванням тимчасової непрацездатності.

Зазначене свідчить про те, що працівник не міг відпрацювати повний робочий день, оскільки листок непрацездатності не виписується без присутності хворого.

Навіть якщо працівник пропрацював частину робочого дня, то грошовою компенсацією для нього буде оплата лікарняного за повний день. В основу розрахунку лікарняних закладено розмір середньоденної заробітної плати.

Випадки надання працівникам відгулів встановлено Кодексом законів про працю України (КЗпП), а саме:

за роботу вихідного дня (ст. 72 КЗпП);

за роботу у святкові та неробочі дні (ст. 107 КЗпП);

за здачу донором крові (ст. 124 КЗпП).

Надання відгулу у даному випадку не передбачено.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Цифрове видавництво MCFR, 2016. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

0 44 586 56 06, 0 800 212 012 (callback)


  • Ми в соцмережах