Чи включати оплату за понаднормову роботу до розрахунку лікарняних

13

ПРОБЛЕМА

В розрахунковий період для розрахунку лікарняних потрапили виплати за понаднормову погодинну роботу. Як враховувати такі виплати та сам час понаднормової роботи при обчисленні лікарняних?

РІШЕННЯ

Виплати за понадурочну роботу при розрахунку лікарняних слід включати в повному обсязі. Адже відповідно пункту 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266), до розрахунку включають додаткову зарплату. А згідно з підпунктом 2.2.4 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5, оплата роботи в надурочний час входить до фонду додаткової заробітної плати. Отже її слід врахувати в повному обсязі. Але за умови, що загальна сума зарплати не буде перевищувати граничної суми, з якої сплачують ЄСВ.

Коли робочий час підсумовується або його облік ведеться в годинах, то розраховують середньогодинну зарплату (п. 15 Порядку № 1266). Її визначають шляхом ділення загальної зарплати за розрахунковий період на кількість відпрацьованих годин. В такому разі понаднормово відпрацьовані години беруться до розрахунку.

В інших випадках визначаємо середньоденну зарплату (п. 13 Порядку № 1266). Для цього загальну зарплату у розрахунковому періоді слід поділити на кількість відпрацьованих днів (абз. другий п. 14 Порядку № 1266). Тобто години понаднормової роботи не враховують.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль