Сліп не вважається розрахунковим документом

11

ПРОБЛЕМА

Працівник у відрядженні розрахувався за проживання особистою банківською картою. У підтвердження понесених витрат надав сліп, з якого видно, що гроші були переведені з одного рахунку на інший. Чи можна вважати сліп розрахунковим платіжним документом? Які документи потрібні для оплати працівнику для відшкодування понесених витрат?

РІШЕННЯ

Сліп не є розрахунковим документом у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО). Про це твердять податківці у листі від 21.05.2013 № 3127/6/99-99-22-01-03-15/508. Подібний висновок міститься і у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (підкатегорія 109.10).

Але те, що сліп не належить до розрахункових документів, вважаємо, не має стати перепоною на шляху повернення працівнику понесених витрат. І ось чому.

Відповідно до пункту 15 розділу І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція про відрядження) підтвердними документами, що засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат, є розрахункові документи відповідно до Закону про РРО та Податкового кодексу України (ПК). Проте Інструкція про відрядження є обов’язковою тільки для бюджетників.

У підпункті 140.1.7 ПК зазначено, що витрати на відрядження належать до складу податкових на підставі підтвердних документів. Тобто приналежність документа до складу розрахункових не обов’язкова.

Тож вважаємо, що за наявності рахунку готелю у тандемі зі сліпом підприємство може відшкодувати працівнику витрати на проживання у готелі.

Внимание

Відповідно до пункту 7.7 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою НБУ від 12.11.2003 № 492 забороняється використовувати поточні рахунки фізосіб для проведення операцій, пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності. Тож радимо попереджати працівників, щоб вони у відрядженні не використовували особисті банківські картки, а знімали кошти в банкоматі та розраховувались готівкою.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль