Особливості оподаткування військовим збором

9

ПРОБЛЕМА

Що є об’єктом та базою оподаткування військовим збором, чи існує максимальне обмеження бази оподаткування? Чи оподатковуються нарахування за 1 та 2 серпня та донарахування за минулі періоди? Чи оподатковуються декретні, лікарняні, матдопомога, допомога на поховання та середній заробіток мобілізованих працівників? Чи є пільги з військового збору?

РІШЕННЯ

Військовий збір запроваджено з 03.08.2014 по 31.12.2014 Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII.

Об’єкт та база оподаткування

Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри).

При цьому база оподаткування військовим збором не зменшується на суми ПДФО, ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 перехідних положень Податкового кодексу України; ПК).

Внимание

Військовий збір утримується з фізичних осіб. Доходи фізичних осіб — підприємців не є об’єктом оподаткування.

Обмеження максимальної величини бази оподаткування військовим збором чинним законодавством не передбачено.

Слід зауважити також, що й база оподаткування ПДФО для нарахувань у вигляді заробітної плати та винагород за цивільно-правовими договорами не зменшується на суму військового збору (п. 164.6 ПК).

Окремих пільг із військового збору не передбачено.

Нарахування за 1 та 2 серпня та донарахування за минулі періоди

Пункт 16-1 підрозділу 10 Перехідних положень ПК, яким запроваджується військовий збір, набрав чинності 03.08.2014. Тому із заробітної плати, нарахованої після 03.08.2014 за періоди до 02.08.2014 включно, потрібно утримувати військовий збір.

Так само вважає і ДФС. Зокрема у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 132.02) податківці відзначають, що доходи, нараховані після 03.08.2014 за липень, за 1-2 серпня 2014 та інші попередні періоди до зазначеної дати підлягають обкладенню військовим збором, оскільки нарахування доходів відбувається після запровадження військового збору.

Особливості оподаткування військовим збором окремих виплат

Питання належності таких виплат, як лікарняні, декретні, матдопомога, допомога на поховання, середній заробіток мобілізованим співробітникам, до об’єктів оподаткування військовим збором податківці зазвичай розглядають через призму Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5.

Отже перелічені виплати оподатковуються наступним чином.

Лікарняні — оподатковуються військовим збором. Виплати по листках непрацездатності з метою обкладення ПДФО прирівнюються до зарплати (лист ДПА від 18.03.2011 № 5453/6/17-0715).

Декретні — не оподатковуються, оскільки не відносяться до фонду оплати праці.

Матеріальна допомога, яка:

  • виплачується систематично всім або більшості працівникам, — оподатковується;

  • надається окремим працівникам за їхніми заявами у зв’язку з особистими обставинами та носить разовий характер, — не оподатковується.

Допомога на поховання — не оподатковується.

Середній заробіток мобілізованих працівників оподатковується військовим збором.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Демодоступ

Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль