Розрахунок допомоги по вагітності та пологах працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною

11

ПРОБЛЕМА

Під час відпустки працівниці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на підприємстві змінився штатний розпис, і її перевели з повної ставки на 0,5 ставки. Не виходячи з попередньої відпустки, працівниця знову пішла у декретну відпустку. Декретні їй нарахували виходячи з 0,5 мінімальної зарплати. Чи правильно їй розрахували декретні?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, якщо в розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком), середня заробітна плата для оплати листка непрацездатності визначається виходячи з місячної тарифної ставки, встановленої працівниці на момент настання страхового випадку. Якщо на підприємстві встановлено неповний робочий день (робочий тиждень), середня заробітна плата обчислюється виходячи з частини місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівниці на момент настання страхового випадку, що відповідає її графіку роботи.

Отже, коли на підприємстві встановлено неповний робочий час, то розрахунок допомоги по вагітності та пологах має здійснюватися виходячи з посадового окладу, встановленого працівниці на момент настання страхового випадку, в даному випадку це 0,5 ставки. Але не менше ніж 0,5 мінімальної зарплати. Адже відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та статті 3 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт) не може бути нижчим законодавчо встановленого мінімального рівня.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух24, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Читайте без обмежень всі статті

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ форм та зразків
✓ найсвіжіших бухгалтерських новин
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зробіть паузу для кави та новин

Маленька перерва - це також робота. Випийте кави та почитайте наші статті і новини. Це дуже просто: реєстрація займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а 30 березня дивіться безплатний вебінар «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль